Idę w góry cieszyć się życiem czyli z kulturą wokół gór- poszukiwanie swojej tożsamości i przestrzeni kulturalnej w obcowaniu z naturą. W dniu 04-08-2018 w Milinie odbyło się spotkanie autorskie z grotołazami, członkami Speleoclubu, którzy przedstawili relację i zdjęcia z wypraw do Andory. Zainteresowaniem cieszyła się zabawa na dmuchanej ściance wspinaczkowej w trakcie której omówiono podstawy bezpieczeństwa podczas tego typu aktywności. W dniu 07-08-2018 zorganizowano wyjazd do Wrocławia na podwójne warsztaty: lekcja muzealna w Centrum Historii Zajezdnia Historyczne i międzykulturowe spotkania w górach o spotkaniach polskich i czeskich działaczy podziemia w Karkonoszach, warsztaty wspinaczkowe w centrum wspinaczkowym Fpinka p.t. Góry moim domem o tematyce kontaktu z naturą oraz oglądano filmy z wypraw. Podczas warsztatów w bibliotece polecano książki o tematyce górskiej i napisano list zapraszający pana Łężniaka na spotkanie autorskie. W dniu 22-09-2018 odbył się wyjazd na Festiwal filmów górskich do Lądka Zdroju, gdzie uczestniczono w spotkaniach autorskich i oglądano bloki filmowe w festiwalowym namiocie kinowym Sen o Nandze , Legenda Klimka oraz Tomasz Mackiewicz (1973 – 2018), po filmie uczestniczono w spotkaniu z twórcami. Potem zwiedzano Lądek Zdrój.25-10-2018 odbyło się spotkanie z panem Aleksandrem Łężniakiem - człowiekiem gór, sportowcem, podróżnikiem. Pan Aleksander doradzał jak zacząć swoją przygodę w górach, relacjonował różne wyprawy. Dyskutowano o różnicach kulturowych i społecznych w różnych krajach. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób. W całym projekcie wzięło udział 139 osób.