Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wieczornica 2023r

Utworzono dnia 14.11.2023

11 listopada 2023r świętowaliśmy 105 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości.Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy, co roku uroczyście czcimy wspólnie waleczność i męstwo naszych przodków.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy przy pomniku ,, Pierwszych osadników" pod Urzędem Gminy w Mietkowie.

W Kościele Parafialnym w Maniowie Wielkim odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę, podczas której zostały wręczone puchary dla laureatów Niepodległościowego Turnieju Tenisa Stołowego.

Wieczorem spotkaliśmy się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie na corocznej Wieczornicy. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i przemowie P. Dyrektor w części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze Świetlic Postaw Twórczych w Stróży, Piławie i Mietkowie pokazując drogę Polaków do odzyskania Niepodległości.

Przepiękne pieśni wyśpiewali dla gości Chór Cantabile i Zespół Listek Koniczyny, wprowadzając wszystkich w wyniosły nastrój.

O słodki poczęstunek zadbał GOK Mietków, natomiast KGW Mietków ugościło zgromadzonych przepyszną wojskową grochówką z kotła, z której słyną od dawna:)

Wieczór zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem pieśni, wspomnieniami i anegdotami.

Wieczornica

Utworzono dnia 14.11.2023, 11:08