Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pomocnicy Mikołaja

Utworzono dnia 13.12.2022

Dzisiejsze przedpołudnie 9 grudnia upłynęło dzieciom z Przedszkola Publicznego w Mietkowie bardzo przyjemnie i wesoło, a to za przyczyną zaproszenia do Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie na przedstawienie pt."Pomocnicy Mikołaja"w wykonaniu aktorów z teatru KOKON z Krakowa.

Fabuła przedstawienia opowiadała o dziewczynce, która nie lubi świąt, a mimo wszystko trafia w samo centrum świątecznych przygotowań – czyli do warsztatu elfów Świętego Mikołaja. Matylda nie lubi ubierania choinki, oraz innych prac związanych z przygotowaniami do świąt i śpiewania kolęd. Spędza to sen z powiek jej taty, który w przeciwieństwie do niej, uwielbia ten przedświąteczny czas.
Mikołaj chcąc pomóc ojcu w odmianie dziewczynki, wysyła do Matyldy swoją pomocnicę – Gwiazdkę z Nieba, która zabiera ją do do miejsca, gdzie wre praca, czyli do warsztatu pracowitych Elfów.
Pobyt w krainie Mikołaja uzmysłowia dziewczynce jak dużo pracy wymaga przygotowanie świąt i prezentów dla wszystkich dzieci. Dzięki odmianie jaką przeszła w nagrodę spotyka się z samym Mikołajem, który opowiada jej o podobnych okolicznościach, w których lata temu poznał jej tatę.

 

GALERIE:

Pomocnicy Mikołaja

Pomocnicy Mikołaja

Pomocnicy Mikołaja

Pomocnicy Mikołaja