Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piknik w Maniowie

Utworzono dnia 20.07.2021

W sobotę, 10 lipca w Maniowie odbył się Piknik integracyjny zorgnizowany przez panią Sołtys Bogusię Bielak, radną Elżbietę Modrzejewską oraz radę sołecką i mieszkańców przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie. Pogoda, jak zawsze, dopisała, dzięki czemu zarówno dzieci jak i dorośli mogłi oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało. Dużym powodzeniem cieszyły sie dmuchańce oraz stoisko z watą cukrową czy popcornem.

Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Animatorki Gok-u Pani Ola i Pani Maja malowały dzieciom buźki, zorganizowały konkurencje sportowe m.i. baloniade, przciąganie liną, strzelanie z łuku czy tor przeszkód, nie zabrakło również zabaw integracyjnych takich jak chusta klanzy, wspólne malowanie, układanie wieży dzwigiem czy baniek mydlanych XXL. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami ufundowanymi przez Panią Sołtys.

Kolejną atrakcją, która cieszy się ogromnym powodzeniem był pokaz sprzętu strażackiego, wejście do wozu strażackiego, a także możliwość obsługi węża strażackiego dzieki uprzejmości niezawodnych strażaków z OSP w Mietkowie. Dzieci dowiedziały się także, że oprócz gaszenia pożarów, strażacy pomagają ludziom w najtrudniejszych sytuacjach, to dzięki pogadance i pokazowi pierwszej pomocy zaprentowanemu przez Pana Mateusza Gałkę.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy: młodsi i starsi, chętnie brali udział we wspólnym grillowaniu przy muzyce, które zwieńczyło imprezę.

Serdecznie dziekujemy wszystkim, kórzy przyczynili się do organizacji pikniku a także wszystkim uczestnikom za cudowną zabawę.


 

Piknik w Maniowie

Utworzono dnia 20.07.2021, 13:52