Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Mietków

Utworzono dnia 16.11.2021

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległosci w Gminie Mietków odbywały sie wielopoziomowo. W dniu 6 listopada odbył się w sali GOK w Mietkowie XIV Turniej Tenisa Stołowego, natomiast 10 listopada Wójt oraz przedstawiciele Rady Gminy Mietków złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem "Pierwszego Osadnika". Późnym popołudniem 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła sie Wieczornica w trakcie której uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć przedstawienie multimedialne Dariusza "Mizidara" Miziarskiego "3836 Lem" zrealizowane z okazji 100-lecia urodzin Stanisława Lema oraz Roku Lemowskiego.

Kolejnym punktem programu były występy dzieci z Koła Muzycznego i koncert chóru pod dyrekcją maestro Wojciecha Magnuckiego działających pod patronatem GOK. Nie zabrakło także koncertu "Listka Koniczyny" z którym uczestnicy spotkania śpiewali najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

Koło Gospodyń Wiejskich w Mietkowie przygotowało dla uczestników spotkania pyszną gorącą grochówkę. Gminny Ośrodek Kultury zadbał o słodki poczęstunek .

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do do organizacji obchodów oraz tym którzy przybyli na uroczystość i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez naszą instytucję.

11 listopada

Utworzono dnia 16.11.2021, 11:21