Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IX Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych "Świetlik"

Utworzono dnia 06.12.2021
Zgodnie z doroczną tradycją oraz kalendarzem imprez w listopadzie lub na początku grudnia organizowany jest w GOKu Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych "Świetlik", który w tym roku odbył si e po raz IX w dniu 3 grudnia. Trzy Świetlice Postaw Twórczych przygotowały i przedstawiły zgromadzonej na widowni publiczności krótkie przedstawienia o tematyce profilaktycznej związanej z zagrożeniami czyhającymi na dzieci niemal w każdej sferze życia.
Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci ze ŚPT w Stróży przygotowane przez M.Borecką w przedstawieniu pt. "Tik Tok". Tematem przewodnim przedstawienia była aktywność dzieci w sieci oraz fala hejtu, która bardzo często wraca do autora filmiku czy też innego zamieszczonego przez niego postu w sieci co niesie za sobą nieprzewidywalne skutki. Jako drugie zaprezentowały swoje przedstawienie dzieci ze ŚPT w Domanicach przygotowane przez panią A. Dominas, a jego tytuł to "Czy warto?". Tutaj poruszony został problem sięgania po alkohol przez dzieci oraz tego skutki. Trzecia prezentacja to "Spełnione marzenie" przygotowane przez dzieci ze ŚPT w Piławie poruszające problem uzależnienia od telefonu. Matka 5 dzieci tuż przed wigilią trafia do szpitala potrącona przez kierowcę samochodu piszącego w trakcie jazdy sms. W domu czekają na nią dzieci, tęskniąc za mamą wyczekują pierwszej gwiazdki, kiedy ta się pojawia wypowiadają życzenia, które za pośrednictwem złej wróżki, spełniają się i dzieci znajdują po choinką wymarzone telefony. Myśląc że to prezenty od mamy pochłaniają się bez końca w świat internetu i gier, zachowując się jak ,, drewniane lalki bez serca " .Na szczęście życzenie jednej z sióstr było inne i sprawia że mama wraca do domu w samą porę.
Bardzo cieszy fakt, że wszystkie scenariusze były autorskie, co świadczy o bardzo dużej kreatywności opiekunek oraz dzieci. Przegląd oceniany był przez jury które tworzyli pani Marta Waniszewska -Kierownik GOPS, pan Andrzej Pietruszka -wiceprzewodniczący RG Mietków oraz pan Mirosław Stawski-dyrektor GOK w Mietkowie. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia ponieważ wszystkie prezentacje były bardzo interesujące i dobrze odegrane. Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja ŚPT w Stróży, II miejsce ŚPT w Piławie a III miejsce przypadło ŚPT w Domanicach. Gratulujemy wszystkim aktorom i reżyserom za swój wkład w to przedsięwzięcie, życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne występy.
Wystąpili:
ŚPT Stróża
Hanna Hyla
Julia Hyla
Hanna Obrębska
Julita Kozak
Maja Gałęcka
ŚPT Piława
Daria Iwańska
Hania Górniak
Tobiasz Miśkowicz
Anastazja Jacheć
Amelia Gromala
Wiktoria Ostaszewska
Karolina Miśkowicz
ŚPT Domanice
Małgorzata Dominas
Martyna Skotnicka
Surnik Maja

Świetlik

Utworzono dnia 06.12.2021, 13:56