Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Średzki Park Wodny

Utworzono dnia 26.07.2023

Wycieczka do Średzkiego Parku Wodnego była świetną zabawą i integracją. Dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami pływania. Jacuzzi, zjeżdżalnie wodne, bąbelki i bicze sprawiły,że czas upłynął nam bardzo szybko a dzieci z radością na twarzach wróciły do domów.

czytaj dalej... na temat: Średzki Park Wodny

ZOO Wrocław

Utworzono dnia 21.07.2023
Wyjazd do zoo - 20.07.2023r
Ogród zoologiczny we Wrocławiu, najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, otwarty w 1865r. Na dzień dzisiejszy można zobaczyć w nim 14 tys zwierząt.
33 ha wybiegów i przepięknej infrastruktury.
Wycieczka była kolejną wspaniałą przygodą ale również skarbnicą wiedzy na temat świata zwierząt.
Dzieci wróciły zmęczone ale pełne wrażeń i radości.
Dziękujemy #AglomeracjaWrocławska za karty Aglomeracyjne, które bardzo przydają się podczas zorganizowanych wyjazdów
czytaj dalej... na temat: ZOO Wrocław

Góra Ślęża 14.07.2023r

Utworzono dnia 14.07.2023
Góra Ślęża, najwyższy szczyt Przedgórza Sudeckiego mierzący 718 m n. p. m.. Często odwiedzany przez turystów punkt widokowy na Sudety, Nizinę Śląską i nasz Zalew Mietkowski.
Wejście od strony przełęczy Tąpadła zajęło nam niecałe 2 godziny, jest to najczęściej wybierana trasa dla młodych wędrowników.
Na szczycie wzniesiony w 1852r. Kościół pod wezwaniem NMP, Schronisko im Romana Zmorskiego zbudowanego w 1908r czyli dzisiejszy Dom Turysty, RTCN ( Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawania Ślęża) o wysokości 136m, krzyż Milenijny z 2000r, graniowy niedźwiedź - który jest znaną wizytówką Sobótki oraz widoczne fragmenty XIII w murów Zamkowych.
W Domu Turysty możemy uzyskać potwierdzenie zdobycia szczytu w postaci pieczątki dla zbierających pieczęcie w książeczce Korony Gór Polskich.
Po wyczerpującej wycieczce, na szczycie góry czekały na nas kiełbaski. Dopisały humor i pogoda co widać na pamiątkowych zdjęciach
czytaj dalej... na temat: Góra Ślęża 14.07.2023r

Warsztaty 11.07.2023 Domki dla Owadów

Utworzono dnia 12.07.2023
Warsztaty 11.07.2023r
Na wtorkowych warsztatach wykonaliśmy domki dla owadów.
Na początku warsztatów dzieci dowiedziały się jakie owady spotykamy na łące i w trawniku, jakie jest ich znaczenie w naszym systemie.
Owady zapylają 87% roślin na całym świecie.
Wszyscy wiemy jak ważne są pszczoły i jakie zagrożenia na nie czyhają , dlatego wspólnie postawiliśmy na ich ochronę. Aby zaprosić do nas murarki zbudowaliśmy kilka domków, które ustawiliśmy w wybranych przez dzieci miejscach.
Bardzo dziękujemy Panu Mirosławowi Boreckiemu za przygotowanie stelaży domków, mamy nadzieję, że przyciągną do nas te pożyteczne owady
czytaj dalej... na temat: Warsztaty 11.07.2023 Domki dla Owadów

Piknik na boisku 4.07.2023r

Utworzono dnia 05.07.2023

Pierwsze zajęcia w ramach wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury rozpoczęliśmy od pikniku na boisku sportowym w Mietkowie. Dopisała pogoda i frekwencja. Dzieci zmierzyły się w konkursach sportowych, drużynowo i indywidualnie. Były bańki mydlane, tatuaże,kącik artysty a na zakończenie wspólne ognisko

czytaj dalej... na temat: Piknik na boisku 4.07.2023r

Warsztaty profilaktyczne

Utworzono dnia 03.07.2023
W ubiegły piątek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty dla dzieci poprowadzone przez Panie z GOK i GOPS w Mietkowie.
W pierwszej części dzieci zapoznały się z technikami malowania na szkle, przepiękne prace możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.
W drugiej części warsztatów dzieci zapoznały się z ze zjawiskiem przemocy.Dzieci najpierw wysłuchały ciekawej pogadanki, która przekształciła się w ćwiczenia, poznały sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, analizowały sytuacje konfliktowe, poznały sposoby wyrażania swoich potrzeb. Warsztaty miały formę aktywną , angażowały dzieci i prowadziły do wyciągnięcia wniosków, dlatego też, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za bardzo aktywny udział.
czytaj dalej... na temat: Warsztaty profilaktyczne

Oferta wakacyjna GOK

Utworzono dnia 21.06.2023

Zapraszamy do zapisów na wyjazdy wakacyjne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie.

Biuro GOK czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:0-12:00.

tel.71 316 82 54, biuro@gokmietkow.pl Fb Gok Mietków

czytaj dalej... na temat: Oferta wakacyjna GOK

Wyjazd do Myśliborza wakacje 2023

Utworzono dnia 19.06.2023

Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie zaprasza młodzież w wieku szkolnym na Letnią Akademię Przyrody w Myśliborzu.

31lipca-4 sierpnia 2023r.

Koszt 300 zł

Wyjazd dofinansowany ze srodków Dolnosląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Karta kolonijna w załączniku

Szczegóły na plakacie i u organizatora.

czytaj dalej... na temat: Wyjazd do Myśliborza wakacje 2023

Koncert Kiepuriada 11 czerwca 2023r

Utworzono dnia 12.06.2023
11 czerwca pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mietkowie usłyszeliśmy piosenki i arie z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili...
Wykonawcy:
Mariola Augustyn - sopran (Martha Egghert)
Tomasz Maleszewski - tenor (Jan Kiepura)
Damian Domalewski - tenor (Władysław Ladis)
Tancerze Teatru Scena Kamienica
Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów.
Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszeliśmy takie utwory, jak: "Brunetki,blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad",, Ninon" i wiele innych. Pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. Wieczór wypełniony anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury.
Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Starosta Powiatu Wrocławskiego Pan Roman Potocki, który osobiście przywitał zebranych i zapowiedział koncert.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.
czytaj dalej... na temat: Koncert Kiepuriada 11 czerwca 2023r

Zaproszenie na wydarzenie 11.06.2023r

Utworzono dnia 01.06.2023

11 czerwca 2023 godz. 18:00 - Plac przy GOK

[ul. Spółdzielcza 6, MIETKÓW]

KIEPURIADA

Piosenki i arie z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili

Wykonawcy:

Mariola Augustyn - sopran (Martha Egghert)

Tomasz Maleszewski - tenor (Jan Kiepura)

Damian Domalewski - tenor (Władysław Ladis)

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki,blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad"

"Ninon" i wiele innych. Pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury. Zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. Wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech czasów "Usta milczą, dusza śpiewa" włączy się publiczność. A to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania audio.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Starosta Powiatu Wrocławskiego Pan Roman Potocki.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.

 

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie na wydarzenie 11.06.2023r