Zapraszamy na wakacyjne kino czyli Podglądania Filmowe na plaży

Rozpoczyna się 2. edycja Podglądań Filmowych.
W każdy piątek lipca i sierpnia plaża Zalewu Mietkowskiego w Borzygniewie zamieni się w plenerową, klimatyczną salę kinową.
Co tydzień na dużym, dmuchanym ekranie wyświetlać będziemy ambitne, kinowe hity.

Nie zabraknie leżaków, popkornu i zimnych napojów.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny.
Startujemy o 21.30!

ZAPRASZAJĄ:
Fundacja Monaliza Turbo oraz OSWiRPW w Borzygniewie
Patronuje nam Powiat Wrocławski
Wspiera nas Beach Bar Zalev w Borzygniewie

Lipiec

05.07 "Seksmisja" reż. Juliusz Machulski / Polska 1983/ 117min
12.07 "Najlepsze najgorsze wakacje" reż. Nat Faxon, Jim Rash /
USA 2012 / 96’
19.07 "Córka trenera" reż. Łukasz Grzegorzek / Polska 2018 / 93’
26.07 "La La Land" reż. Damien Chazelle / USA 2016 / 126’

----------------------------------------------------

Opisy filmów :

05.07 "Seksmisja" reż. Juliusz Machulski, 1983, Polska, 117min

Rok 2044, zostają odhibernowani dwaj ostatni przedstawiciele płci męskiej. Władza jest w rękach Ligi Kobiet, która nie zamierza z niej zrezygnować.
Do dziś będąca superhitem polskiej kinematografii kultowa komedia Juliusza Machulskiego jest nie tylko wspaniałym pastiszem gatunku sci-fi, lecz także metaforą systemu totalitarnego i satyrą na polską rzeczywistość stanu wojennego.

12.07 "Najlepsze najgorsze wakacje" reż. Nat Faxon, Jim Rash / USA 2012 / 96’

Pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego Sundance 2013 komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów Spadkobierców. Nieśmiały nastolatek Duncan jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem - nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowo poznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie - optymizmu. Owen uczyni Duncana "królem aquaparku" i sprawi, że będą to jego najlepsze wakacje.

Emocjonalnym punktem wyjścia do stworzenia filmu była autentyczna sytuacja z życia Jima. W drodze na podobne "wyjątkowe" wakacje jego ojczym ocenił go jako człowieka na 3 (w skali od 1 do 10). Jim miał wtedy czternaście lat. Scena, opisująca ten moment, otwiera nasz film. Tak rozpoczyna się opowieść o nieporadności nastolatków w rodzinach patchworkowych. Jest to temat, na który żaden z nas nie pozostaje obojętny.
Nat Faxon, Jim Rash, twórcy filmu

19.07 "Córka trenera"2 reż. Łukasz Grzegorzek / Polska 2018 / 93’

Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ona jest jego oczkiem w głowie, on - całym jej światem. Do czasu gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, który zaczyna trenować pod okiem Macieja. Dzięki chłopakowi Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Wszyscy troje wyruszą w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. W Córce trenera najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą - mówił reżyser. Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej. Córka trenera to pełna dyskretnego humoru opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ojciec nastolatki marzy, by jego córka została mistrzynią Polski w tenisie, ona jednak robi wszystko, aby od sportu uciec. Pełen energii duet Jacek Braciak - Karolina Bruchnicka napędza cały film.

26.07 "La La Land" reż. Damien Chazelle / USA 2016 / 126’

Nowy film Damiena Chazelle'a, twórcy obsypanego nagrodami Whiplash. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii (Emma Stone i Ryan Gosling), którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariera zaczyna się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem.


* Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego

 


Załączniki: