Teatr Blaszany Bębenek w Mietkowie i Smerfne Przygody- Zaczarowany Medalion

Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie 13 lutego wypełniła się najmłodszymi widzami z Przedszkoli i Szkoły Podstawowej w Mietkowie (około 150 osób) za sprawą przedstawienia teatralnego „Zaczarowany medalion” czyli drugiej części  Smerfnych Przygód w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. To historia czarownicy, która przez swą nieroztropność zgubiła zaczarowany medalion, przez co straciła swą czarodziejską moc. Odnaleźli go mieszkańcy lasu i za jego przyczyną w wiosce Smerfów nastąpiło szereg dziwnych sytuacji. Maruda przestał narzekać, Ważniak przechwalać swoich umiejętności, a Zgrywus zamiast psocić stał się poważny. Aby odnaleźć medalion czarownica poprosiła o pomoc Gargamela i wspólnie wyruszyli do lasu, gdzie czekały ich zabawne i pouczające przygody. Przedstawienie było interaktywne dopasowane do wieku przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego. Rewelacyjna gra aktorów oraz ciekawa fabuła sprawiły, że dzieci z ogromnym zaangażowaniem śledziły rozwój fabuły. Po 45 minutowym spektaklu rozbawione i z uśmiechami na twarzy powróciły na zajęcia.