Kot w butach w Mietkowie

Wczorajszego przedpołudnia Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie gościł uczniów klas I-III Szkoły im. Jana Pawła II w Mietkowie, którzy zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu aktorek Teatru Duet Krzysztofa Paletko z Krakowa pt.“ Kot w butach“. To adaptacja bajki którą napisał ponad 300 lat temu Charles Perrault, autor również takich bajek jak: „ Kopciuszek“, „Śpiąca Królewna“, „Czerwony Kapturek“. Któż z nas nie pamięta fabuły bajki znanej przez dzieci na całym świecie.  To trzy scenowe przedstawienie o człowieku i odziedziczonym w spadku kocie, którzy nawiązują przyjaźń zbudowaną na zaufaniu. To dzięki cierpliwości i sprycie Kota w butach osiągają określone cele. Rewelacyjna gra aktorek i zabawne zwroty akcji rozbawiły publiczność, która z dużym zainteresowaniem śledziła losy bohaterów „Kota w butach”.. Przedstawienie miało formę interaktywną i dzieci z wielkim entuzjazmem brały w nim udział. Zadowoleni i z uśmiechami na twarzy, mali widzowie udali się na dalszy ciąg zajęć lekcyjnych do pobliskiej szkoły.