Cyrk leśnych robaczków w Mietkowie

„Cyrk leśnych robaczków” w GOKu.

W miniony czwartek, 7 marca, przedszkolaki z Mietkowa zostały zaproszone do Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie na przedstawienie w wykonaniu aktorek teatru KRAK-ART z Krakowa pt. „Cyrk leśnych robaczków“. Akcja spektaklu rozgrywa się na leśnej polance. Głównym bohaterem i twórcą zamieszania okazuje się podstępny pająk, który postawił na skraju lasu namiot cyrkowy i obiecując robaczkom konkurs talentów, chciał je zwabić w pułapkę. Próbował zainteresować motylka, biedronkę, pszczółkę, muchę oraz żuczka. Mimo iż żuczek był niepozorny i skromny, okazał się najodważniejszym i najinteligentniejszym robaczkiem, dzięki czemu uratował przed pająkiem mieszkańców łąki. W przedstawieniu poruszane były takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Dzieci nauczyły się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce. Przedstawienie miało charakter interaktywny i dzieci bardzo chętnie brały w nim udział, świetnie się przy tym bawiąc.