Babski Wieczór w Mietkowie

W celu uczczenia Dnia Kobiet, Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie zorganizował w minioną sobotę, 5 marca „Babski Wieczór“, na który przybyło około 50 osób.

Oprócz tradycyjnych życzeń, każda z pań otrzymała kwiatka. W tym roku były to prymulki. Specjalnie na tę okazję został przygotowany program artystyczny. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „Walter Band”, w wykonaniu którego usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie piosenki z repertuaru gwiazd polskiej estrady lat 80-90. W dalszej kolejności wystąpiły młode, utalentowane mieszkanki wsi Stróża, które w bardzo humorystyczny sposób zaaranżowały i wykonały kilka piosenek o kobietach. Dziewczęta uczęszczające na zajęcia do Świetlicy Postaw Twórczych w Piławie przygotowane przez panią Barbarę Olszewską przedstawiły zabawny montaż słowno- muzyczny, w którym przekazały widzom najistotniejsze informacje o wybranych żeńskich imionach oraz zaprezentowały kilka tematycznych scenek rodzajowych. W dalszej części wieczoru, po raz kolejny, wystąpił zespół muzyczny, tym razem w repertuarze piosenek zagranicznych. Na zakończenie programu artystycznego pani Basia Olszewska odegrała monolog Janusza Gajosa „Teściowa”, który bardzo się wszystkim podobał. Chętne panie wzięły również udział w zabawie integracyjnej, w trakcie której udały się na rodzinną wycieczkę do ZOO.Nie zabrakło również tzw. przerywników w wykonaniu prowadzącej imprezę pani Anny Górniak.Podczas świetnej zabawy czas płynął w błyskawicznym tempie i około godz.21 panie rozeszły się do domów w szampańskich humorach .Bardzo dziękujemy wszystkim panią za udział w imprezie oraz innym osobą zaangażowanym w jej przygotowanie oraz realizację i zapraszamy na kolejne, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie.